معلوم الحال شنبه 15 اردیبهشت 1397 08:42 ب.ظ نظرات ()

در باب جشن دانش اموختگی


امروز بالاخره جشن دانش آموختگی (یا به تعبیر نادرستی که ازش یاد میشه: فارغ التحصیلی) دانشجویان گروه زبانهای خارجه دانشگاه برگزار شد. امروز رسیدیم به پایان راهی که بی شک اگه همراهی خانواده هامون نبود، طی کردن یک قدمش هم برامون میسر نبود. بعد از چهار سال تازه یاد گرفتم که زندگی کنیم نه زنده مانی! الان فهمیدم که نباید به عادات روزمره ای که دارم عادت بکنیم و باید سعی کنم متفاوت باشم. 

توی جشن امروز استاد د. حرف قشنگی زد و گفت: «دقت کنید بچه ها شماها از چیزی فارغ نمیشید. جشن امروز برای خاتمه بخشیدن به مسیری که شروعش کردید برگزار نشده. شما تازه میخواید مسیر جدیدی رو شروع کنید. من برای مراسم امروز بیشتر با Commencement موافقم چرا که این جشن قراره تلنگری باشه برای شما که از اون حالت روزمرگی ها رها بشید و مراحل بالاتری را در زندگی سپری کنید. این مراحل هم محدود به ارشد و .PhD نیست. می تونه هر مسیری باشه. امروز قراره با یک نگاه دیگه ای به زندگی تون را آغاز بکنید و در واقع شروع مجددی داشته باشید. از امروز باید نمود غیرمستقیم تمام تعلیماتی که توی این چهار سال بهتون یاد دادن را توی زندگی تون به کار ببرید و به آدم های متفاوتی تبدیل بشید. از امروز باید یاد بگیرید که متفاوت باشید و اینکه همدیگه رد فراموش نکنید؛ چرا که خاطرات لیسانس هیچ وقت از خاطر کسی نمیره و جزو بهترین دوران زندگی افراد تلقی میشه.»


یه سری برنامه برای ادامه دارم. باید کمربندهام رو محکم ببندم و خودم رو آماده ی سفر کنم ..


+ در رابطه با جشن امروز همین بس که رفتن برای هر کدوممون یه شاخه گل 7 تومنی خریدن :| موقع احداث لوح و تندیس هم همه شوکه شدن و منو هدف حمله قرار دادن که چرا اون لوحی که میگفتن نیست؟! و من هم در جواب میگفتم: بابا دبیر انجمن یه نفر دیگه ست و هیچ هماهنگی ای با من انجام نداده! 

اما انصافا من موندم توی خلقت این دختر! با خودش چی فکر کرده که رفته یه شاخه گل 7 تومنی برای هر دانشجو خریده؟! نمی تونست جلد لوح تقدیر بگیره که لوح ها رو خشک و خالی ندن به بچه ها؟ یا اینکه یخورده پذیرایd رو پر و پیمون تر میکرد؟!


++ از خانم دکتر پرسیدن: مردسالاری یا زن سالاری؟ - خانم دکتر کلی از برابری هر دو جنسیت سخن راند و در پایان هم گفت: "البته آقای دکتر همیشه سالارن!" (خنده هزار) (خانم دکتر و آقای دکتر هر دو هیئت علمی گروه زبان هستند)