معلوم الحال چهارشنبه 18 مرداد 1396 11:10 ق.ظ نظرات ()
یه جایی خوندم:

"اگر برای آنچه که دوست داری نجنگی، مجبوری اون چیزی رو که به دست آوردی دوست داشته باشی"

حقیقتش من اونقدرا هم آدم گنده ای نیستم که در رابطه با انتخاب رشته و کنکور بخوام صحبت کنم. اما یه سری حرف دارم که دوست دارم بزنم و باز برم توی لاک تنهایی خودم. 
کاش اونقدر که بعضیا قبل از انتخاب رشته جلز و ولز میکنن برای رشته هایی مثل پزشکی و مهندسی برق و مکانیک و ... بعدش هم سخت میچسبیدن به درس. می دونم همه چیز درس نیست. اما زیاد دیدم کسایی که با رتبه های خوب رفتن دانشگاه و بعدش با معدلای پایین رفتن دنبال عیش و عشرت دنیاشون. یعنی انگار دانشگاه رو یه حایی دیدن که قراره 4 سال یا بیشتر توش به فساد بگذرونن و بعدش هم یا عازم سربازی بشم یا برن خونه شوهر :-/ نمی دونم چی میشه که "سیستم آموزش عالی" کشورمون اینقدر ضعیف عمل میکنه. تا قبل از کنکور خیلی ها میخونن و به واقع حفظ میکنن، اما وقتی وارد دانشگاه میشن دیگه بیخیال همه چی میشن. 

بچه ها برای انتخاب رشته اینهمه حرص و جوش نزنید. جامعه به همه مشاغل نیاز داره. برای موفقیت آیندتون نیازی نیست حتما بشین فلان دکتر یا فلان مهندس. اگه میخواید موفق بشید بجای تقلید از دیگران سعی کنید خودتون باشید و در کنارش تمام تلاشتون رو بکنید که برسید به هدفتون. تفریحات هم جای خودشون رو دارن.

دوست داشتم پرچونگی کنم. اما نمی تونم  خوب فکر کنید به خودتون و علایقتون. موفقیت فردا یکی از راه هاش کنکور و دانشگاهِ. هزار راه نرفته دیگه هست که میشه از طریق اونا موفق شد. راه هایی که هنوز هیچ کس شروعشون نکرده.

* برای انتخاب رشته و ... میتونید به لینک های مرتبط یه سر بزنید. نکاتی داره که شاید به فکر وادارتون کنه.